Jak powstała idea YouErgo?

Podstawą dobrej postawy nie jest noszenie książek na głowie, ale dobre ułożenie miednicy. To ona „ustawia” kręgosłup we właściwej pozycji.

„Możemy siedzieć długo i bez bólu tylko wtedy, gdy siedzimy dobrze.”

Większość czasu w pracy spędzamy przy biurkach. Mamy przy nich krzesła, które często nazywane są „ergonomicznymi”. Jednak po kilku godzinach siedzenia na nich pojawia się ból pleców, czasem delikatne drętwienie nóg… Mamy ochotę wstać i chwilę pochodzić. Rozprostować nogi. To nasz organizm daje znać, że mu niewygodnie.
To on wie doskonale, co jest dla nas dobre.

Sam spędzam sporo czasu przy biurku. Księgowy, który kilka lat temu odwiedził mój gabinet, sprawił, że zacząłem się zastanawiać nad tym, jak dobrze siedzieć.

Podstawą dobrej postawy nie jest noszenie książek na głowie, ale dobre ułożenie miednicy. To ona „ustawia” kręgosłup we właściwej pozycji. Zacząłem badać tę kwestię i doszedłem do wniosku, że najlepszą metodą na utrzymanie dobrej pozycji siedzącej będzie stworzenie dobrego krzesła. Nie ergonomicznego. Naturalnego.

Tak powstało krzesło YouErgo. Jego konstrukcję konsultowałem z wieloma fizjoterapeutami i ortopedami na całym świecie. Wszyscy podzielili moje obserwacje – na naturalnie wygiętym krześle siedzimy po prostu zdrowo.
Krzesło YouErgo wymusza zdrowe i naturalne wykrzywienie kręgosłupa oraz dobre ułożenie miednicy.
Zdrowe siedzenie jest sztuką.

Wacław Niedzielski

Zobacz nasze krzesła

Wszyscy jesteśmy zagrożeni dyskopatią.

Dyskopatia jest chorobą cywilizacyjną. Jej rozwojowi sprzyja złe siedzenie. A prawie wszyscy siedzimy źle. nie czujemy jej rozwoju, ale gdy już pojawi się ból pleców – jest objawem zmian, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ZDROWYM SIEDZENIU

Zadzwoń i dowiedz się więcej!